Avalehele

Kvaliteetsed aknad


KALESI AKNAD JA UKSED

Toodame üheraamilisi sissepoole kald-pöördavatavaid aknaid ja rõduuksi nende kasutus- ja hooldusmugavuse eeliste tõttu. Sellised  aknad on kõige levinumad Eestis ja ka mujal Euroopas, moodustades kogu aknaturu nõudlusest u 80%.

Kalesi aknad kestavad kaua!
Meie toodetud aknad ja uksed on suurepärase soojus- ja müraisolatsiooniga!

Kalesi akende ja rõduuste eriti hea soojus- ja müraisolastiooni tagavad uudne külmasillata aknaprofiil ning klaaspaketi ja aknaraami vahel asetsev klaasimistihend. Akende tootmisel järgime hoolikalt Euroopas väljatöötatud tehnilisi nõudeid. Kasutame parimaid materjale tagamaks akende konstruktsiooni töökindlust ning viimistluse vastupidavust ilmastikumõjudele pikkade aastate jooksul.

Kalesy aknad


Kalesi aknatehase põhitegevuseks on puit- ja puitalumiiniumakende ning rõduuste tootmine

Tootevalikusse kuuluvad:

  • puitaknad
  • puit-alumiiniumaknad
  • rõduuksed
  • lükanduksed - kald-lükanduksed, paralleel-lükanduksed
  • voldikuksed
  • energiasäästlikud passiivaknad
  • hübriidaknad
  • välisuksed
  • aknalauad

Soovitused akende ostjale

Aknad pole vaid valguse tuppatoomiseks. Aknad on vajalikud ka soojus- ja müraisolatsiooni ning õhupidavuse tagamiseks. Kuna aknad on üldjuhul hoonete välispiirdes kõige suurema soojusjuhtivusega ehitustooted, siis on soojakaod akende kaudu ka 3-8 korda suuremad kui välisseinal. Seega on mõistlik soetada võimalikult hea soojusisolatsiooniga aknad. Kuna viimasel ajal on suured aknad üha nõutavam kaup, siis on akende soojusisolatsioonile mõistlik veelgi enam tähelepanu pöörata. Teatavasti napib meie kliimavöötmes aeg-ajalt ka valgust, seega on mõistlik hoonetele projekteerida  optimaalsete mõõtudega aknad.Küttekulude vähendamisega tagame pikemas perspektiivis küttenergia pidevast hinnatõusust tingitud võimalikult väiksema sõltuvuse.

AknadAknad


Uute akende soetamine

Eesti põhjamaisesse kliimasse sobivad aknad on võimalikult hea soojusisolatsiooniga. Tingimusel, et aknad paigaldatakse tehnoloogiliselt õigesti, on võimalik vähendada akende kaudu hoonest väljuvat soojuskadu veelgi. Tasakaalustatud ja reguleeritud kütte- ning ventilatsioonisüsteemi korral tasub akende väljavahetamine end ära juba mõne aastaga.

Aknad kui energiasäästliku hoone "võtmeküsimus".
Aknad kui passiivne küttekeha hoone fassaadis.

Hoone välispiirde soojakadude vähendamisel annab suurima säästu energiasäästlike  ja passiivakende kasutamine. Hea soojusisolatsiooniga aknad säästavad oluliselt kütteenergia kulusid ning tagavad sooja ja hubase äraolemise isegi väga külmadel talveõhtutel. Seda ka akende läheduses viibides, mis ei õhka enam külma.

Akende energiamärgistus

Oleme välja töötanud akende energiamärgistuse põhimõtted. Unikaalse lahendusena võtame arvesse ka päikesefatori mõju.

Kalesy energiamärk

 

Helista meile:
Tel +372 6558 515
Tel +372 56 256 225
Tel +372 56 222 722

Ava täisvaade